Zmiana aranżacji – Od czego zacząć?

jpg_2Pragniesz wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub przerobić obecne, ale dekoracje wnętrz to mozolne wyzwanie? Szczególnie realizowane samodzielnie i za niewielkie pieniądze. Poniżej dajemy kilka podpowiedzi, które na pewno będą znaczną pomocą.

Ciężko planować wszystkie etapy remontu na dwa tygodnie wolnego i mieć nadzieję, że nie będzie żadnych problemów. Niemal nigdy się to nie udaje. Warto określić plan zapasowy. Na pewno warto poświęcić kilka popołudni zanim ruszycie z remontem na wybór i zamówienie wszelkich niezbędnych produktów oraz kilka chwil po głównym remoncie odłożyć na dobieranie dodatków. Dzięki temu wszystko będzie przygotowane do rozpoczęcia prac w określonym okresie i nie trzeba będzie biegać i na siłę kupować materiały dekoracyjne.

jpg_3Zalecamy zastanowić się jaki styl nam najbardziej odpowiada i trzymać się swojego wyboru dobierając poszczególne elementy . Drogie meble stylowe nie będą udanym połączeniem z kolorową kanapą w zygzaki i nowoczesnym, szklanym stolikiem kawowym. Zaplanowanie kilku wieczorów na odwiedzanie galerii meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co co możemy razem zestawić. Dobrze również zrobić zdjęcia przedmiotom, które nas interesują i oglądać je razem.

Skąpy budżet to wielki problem, ale nie koniec świata! Przy aktualnym, ogromnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i akcesoriów na pewno znajdziemy coś dla siebie. Powinno się wskazać, które meble będą częściej wykorzystywane i muszą być dobrej jakości, a które wystarczy, że będą ładnie wyglądały. Praktycznym pomysłem będzie też podsunięcie znajomy pomysłów np. na prezent na urodziny. Ułatwi to zarówno proces wyboru prezentów jak i problem z finansowaniem zakupu dodatków.

Grunt to mieć elastyczny pomysł i nie poddawać się, gdy coś zdaje się być problemem nie do pokonania.