Pomysł na podłogę: płytki

DCM000231Remontowanie domu nie jest przyjemna, ale meblowanie i wybór ozdób już tak. Rzadko kiedy decydujemy się na profesjonalistę i sami musimy zmierzyć się z kupnem dobrych płytek. Podłoga powinna być dobrze przemyślana.

Trzeba wiedzieć, że podłoga musi być użyteczna, mimo że jest oczywistym zdobiącym detalem wnętrza. Parkiet z drewna ocieplają wnętrze i są najlepszym wyborem do sypialni i salonu. Płytki podłogowe są są stosowane wszędzie tam, gdzie bywa wilgoć i w miejscach, w których po prostu brudzimy. Znane polskie marki to chociażby płytki Opoczno.

Producenci glazury prześcigają się w coraz modniejszych formach i pokazują niebanalne pomysły dla wszystkich. W sklepach można więc dostać oryginalne rozmiary, faktury i kształty płytek, nie wspominając już o barwach. W kuchni świetnie sprawdza się podłoga z płytek ceramicznych. Tutaj podłoga musi wiele znieść, a woda pojawia się w każdym rogu. Ceramika poradzi sobie także z uderzeniami. Terakotowa podłoga idealnie też nadaje się do przedpokoju.

Łazienkowa posadzka zdecydowanie nie może być śliska, więc można kupić najlepszą strukturę, która zapewni komfort. W dalszym ciągu trudno urządzić łazienkę bez glazury, mimo że najnowsze pomysły to malowane ściany. Znane płytki Tubądzin są tak ciekawe, że nawet maruda znajdzie coś dla siebie, nie odchodząc ekstrawaganckich kompozycji.

DCM00021Miłośnicy zwierząt często rezygnują z paneli podłogowych dla kafelków. Szczególnie dlatego, że nie niszczy się i łatwiej utrzymać ją w czystości. Innym argumentem jest też to, że pupile mniej się ślizgają na dobrze dopasowanych płytkach.

Poza tym najmodniejsza terakota ma niebanalne modele, więc nie powinna dziwić w pokoju dziennym. Podłogowe płytki Paradyż mogą też dobrze wyglądać jak tradycyjne panele. Wszystko zależy od sposobu jak urządzamy dom i czy przyzwyczajenie do pozwoli przełamać się. Przecież nie do końca powszechne rozwiązanie w ekskluzywnych pokojach dziennych.

Dobierając płytki podłogowe, bez wątpienia należy sprawdzić ich parametry i dobrać odpowiednio twarde. W łazienkach spokojnie wystarczająca jest klasa III – sąnieścieralne i da się je położyć we wszystkich pomieszczeniach.