Na co zwrócić uwagę wybierając zaproszenia na ślub?

_wedding413924Ślub to wspaniały moment dla państwa młodych, nie ma dwóch zdań. Przez stulecia uroczystość połączenia dwóch ludzi była okrywana sporym splendorem. W każdym zakątku świata utrwaliły uświęcone konwenanse i ceremoniały ślubne. Warunkują one takie kwestie, jak odzież panny i pana młodego, pomieszczenie, wypowiadane słowa. Uniwersalną kwestią w wielu kulturach jest obyczaj rozdawania zaproszeń ślubnych. Rygor tradycji określa tylko, jak należy formułować treść liściku. Wypada pisać w formie trzecioosobowej (np. „prosi się”), jednakże nie jest to nieelastyczna norma.

Zaproszenia ślubne wypada zwieńczyć tradycyjnym skrótem R. S. V. P.. Cóż oznaczają te tajemnicze 4 literki na końcu tekstu? Odpowiedź brzmi: respondez s’il vous plait, a po naszemu: proszę odpowiedzieć. To pewnego rodzaju zobowiązanie dla otrzymującego zaproszenie, by nie omieszkał powiadomić państwa młodych o swej decyzji. Obyczaj nakazuje oczywiście zrobić to jak najszybciej. Dobre zaproszenia na ślub powinny być treściwe i sformułowane poprawną polszczyzną. Dla komfortu zapraszanego trzeba zawrzeć dokładne namiary zwrotne.

_wedding414281To są reguły, które dotyczą treści. Forma zaproszenia na ślub jest już wyłącznie kwestią poczucia stylu oblubieńców. Modne obecnie jest ręczne rysowanie takich kartek, a potem zlecanie firmie poligraficznej druku. To wspaniałe rozwiązanie, ale tylko w sytuacji, gdy nowożeńcy posiadają talenty artystyczne i manualne. W pozostałych sytuacjach rekomenduję sięgnięcie po pomoc wielu pracujących w Internecie przedsiębiorstw, sprzedających zaproszenia ślubne. Na ich witrynach dostaniemy do wglądu przepastny wybór kartek. Dopasować jest możliwość dosłownie wszystko – bartwę, ilustrację, rysunek, zdjęcie, rozmiar, ilość. Podkreślam, że standardowe katalogi na portalach firm sieciowych ucieszą każdego. Projekt dla siebie odnajdą tu pary, które cenią tradycyjne formy i stonowane kolory. Narzeczeni, którzy preferują ekstrawagancję, również natrafią na swój typ.

Skorzystanie z sklepów internetowych, które sprzedają zaproszenia ślubne to świetne rozwiązanie, które nie zabiera wiele czasu i nerwów. A to szczególne cenne przed najbardziej znaczącym momentem w życiu każdego człowieka.