Kolekcjonowanie i zabawa z bronią Air Soft Gun

asg002Niektórzy mają różne pasje. Niektórzy zbierają znaczki, inni etykietki pudełek od zapałek. Nawet w sytuacji, kiedy kolekcja podziwiana będzie jedynie przez jej właściciela, dla kolekcjonera będzie to pewna forma medytacji, spędzania wolnego czasu i uspokojenia nerwów. Są jednak ludzie, którzy zamiast siedzieć w domowym zaciszu i gromadzić  okazy, zajmują się – także dla przyjemności – znacznie poważniejszym kolekcjonerstwem. Dużo mniej popularnym, ale potrzebującym znacznie poważniejszego podejścia i czasu, jak również znajomości historii i wiedzy technicznej, jest gromadzenie broni.

Mimo faktu, że prawdziwa broń sieczna, jak i repliki broni białej są raczej niezbyt popularnym towarem, tworzą się społeczności entuzjastów tej tematyki. Jest wiele rodzajów ostrzy, jakie dzisiaj nie posiadają raczej żadnych właściwości użytkowych, ale ich wartość historyczna oraz fakt, że niektóre ich rodzaje występują niezwykle rzadko, podnoszą bardzo wartość licznych eksponatów.

asg001Ciężko jednak naprawdę radować się z kolekcji broni białej i wiele kolekcjonerów idzie trochę dalej, stawiając także na broń, chociaż o znacznie bardziej utylitarnych, a nawet można powiedzieć, rozrywkowych walorach. Chodzi o różnego typu karabinki ASG, jakie w przeciwieństwie do prawdziwej broni palnej czy też czarnoprochowej, można przechowywać w domu bez trudno osiągalnych zezwoleń. Należą do nich na przykład strzelby wiatrowe długolufowe, które są przydatne w gospodarstwach rolnych z bardzo użytkowego powodu – do odstraszania większych szkodników – a pośród ludzi, którzy mają trochę wolnego czasu cieszą się popytem, bo pozwalają spędzić w interesujący sposób wolne godziny z przyjaciółmi, w miejscu, w którym nikt nie chodzi i bez trudu da się postrzelać z takiej strzelby. Poza tym karabiny wiatrowe wytworzone więcej niż dwie dekady wstecz mają już niewielką wartość dziejową.

Jeśli jednak ktoś preferuje coś żywszego, może zebrać przyjaciół i wypożyczyć lub w najlepszym wypadku zrzucić się z nimi i nawiedzić sklep ASG, żeby kupić całej ekipie pistolety paintball, z jakimi da się bardzo dynamicznie i żywiołowo spędzić okrągły dzień na strzelaniu do siebie kolorowymi kulkami.